HISTORIA

Początki marki

W 1982 Ryszard Skibicki rejestruje własną działalność gospodarczą. Otoczenie kuźni i warsztatów jest początkiem historii marki sygnowanej nazwiskiem. Wcześniej, w tej samej kuźni i w tych samych warsztatach działalność prowadzili jego pradziadek (który w roku 1880 powrócił z wojska pruskiego i założył kuźnię), dziadek Konstanty w 1920 r., po powrocie z wojny – „był Piłsudczykiem”, kontynuował dzieło prowadzenia kuźni, i ojciec Józef, który w roku 1952 podjął działalność produkując na, te czasy wozy konne na gumowych kołach. Dzięki działalności przedstawicieli czterech pokoleń, nazwisko Skibicki na dekady stanie się symbolem solidności, rzetelności i jakości. Młody Ryszard dorastał wśród uderzeń młota o kowadło, żaru warsztatowych pieców i atmosfery ciężkiej, rzetelnej pracy. Już jako chłopiec, a następnie zainteresowany światem młodzieniec, nabywał doświadczenia w branży metalowej. Gdy postanowił zarejestrować firmę – w rzeczywistości sformalizował działalność, którą kontynuował śladem pradziadka, dziadka i ojca.

Dobre, bo polskie

Szybko okazało się, że lokalny rynek jest zbyt mały dla Skibickiego. Młody przedsiębiorca zaczął szukać rozwiązań, które umożliwiłyby mu rozszerzenie działalności na województwo – a w przyszłości być może i na cały kraj. Pierwszym przełom nadszedł w roku 1984, kiedy to wykonał według własnego projektu pierwszą zabudowę do auta ciężarowego Star 200. Wystawił produkt do sprzedaży na giełdzie gdzie dokonano przetargu tej zabudowy w wyniku czego otrzymał cenę dwukrotnie wyższą od oczekiwanej, w ten sposób klienci docenili funkcjonalność i wykonanie produktu. Zabudowa cieszyła się dużym zainteresowaniem w branży – wkrótce po ciężarówki z zabudową Skibickiego ustawiały się kolejki. O Skibickim – człowieku i jego marce – zaczęto rozmawiać w branży na terenie całego kraju. Nauczony doświadczeniem wyniesionym z kuźni – młody Skibicki kuł żelazo, póki było gorące. Na fali zainteresowania swoimi produktami zaczął sukcesywnie poszerzać ofertę i szukać nowych kontaktów handlowych oraz pracować nad podniesieniem jakości swoich produktów. I tak w 2002 roku zmontował pierwsze urządzenie hakowe. Premiera modelu hakowca od Skibickiego odbiła się szerokim echem w branży i na rynku usług komunalnych i transportowych – zaproponowany przez Skibickiego model znacznie przewyższał jakością wykonania wszystkie inne produkty w swojej kategorii. Rynek wymusił funkcjonalność pojazdów.

Nowe czasy, nowe możliwości

W 2004 roku Ryszard Skibicki – doświadczony konstruktor i branżowy ekspert – skupił się na rozwoju firmy. Liczba zamówień i zainteresowanie produktami sprawiły, że pojawiła się potrzeba stworzenia profesjonalnego zaplecza w postaci biura konstrukcyjnego. Z roku na rok oferta produktów zwiększała się, odpowiadając bezustannie rosnącym za potrzebowaniom rynku – co przekładało się na dalszy wzrost zamówień. Prym wiodły flagowe modele marki Skibicki – takie jak Urządzenia hakowe siedmiotomowe wywrotki typu rynna tylno – zsypowa tudzież wywrotka trójstronna. Był to czas, kiedy zakończyły się środki przedakcesyjne, a środki unijne nie były jeszcze szeroko dostępne na rynku polskim. Skibicki postanowił dokonać inwestycji ze środków własnych oraz obrotowych. Działania inwestycyjne oraz zakup urządzeń CNC okazały się słusznymi działaniami – w związku z dalszym rozwojem, firma w 2004 została przekształcona w spółkę prawa handlowego. W takiej formie funkcjonuje do dziś.

Skibicki w liczbach

Kolejne lata obfitują w wydarzenia, inwestycje i nowe rozwiązania. W okresie od 2006 do 2017 Skibicki współpracuje z branżą wojskową. Od 2005 do 2021 Skibicki promuje marki Kroman (w Rosji) oraz Technocar (w Czechach). Wszystkie spółki marki Skibicki sprzedają rocznie około 600 zabudów – co oznacza, że na rynek trafiło około 5 000 produktów sygnowanych logiem “SKIBICKI”. Szacunki podają, że marka wprowadziła na rynek produkty o wartości 200 000 000,00 PLN. W branży nazwisko i marka są równie rozpoznawalne jak znak KFC wśród smakoszy panierowanego kurczaka lub Allegro dla miłośników zakupów online. Jesteśmy pionierem branży w Polsce, to nas podglądano na targach, to wyznaczaliśmy trendy jakościowe rynku.

SKIBICKI TECHNIKA TRANSPORTOWA Sp. z o.o.

ADRES

Spółdzielcza 8
87-630 Skępe

+48 54 287 72 97

 

dołącz do nas

#skibickitechnikatransportowa